• plastovy vcelin.jpg
 • ulove vahy drevene.gif
 • ulove vahy plastove.gif

Naším cieľom je poskytnúť včelárom potrebné príslušenstvo pre chov včiel a technológiu pre monitorovanie a zabezpečenie včelích úľov a celej včelnice. Tak aby sa v maximálnej miere automatizovala a monitorovala prevádzka včelína na diaľku a aby bol včelín chránený proti medveďom a zlodejom.

Máme riešenie pre existujúce včelnice a aj moderné riešenie pre nové včelnice. Na systéme pre včelárov pracujeme od roku 2012. Mali sme na trhu ako prví v Európe GSM váhu, ktorá sa sama pripájala na WEB server ako klient v roku 2012. Naše váhy sú používané už 7 sezón a prepracovali sa na váhy s najlepšou cenou v porovnaní s dizajnom, vyhotovením a funkčnosťou. Neustále ich zlepšujeme a pridávame nové praktické funkčnosti.

Momentálne pracujeme na elektronizácii plastových úľov, kde nebude musieť včelár riešiť vôbec nič ohľadne automatizácie a monitorovania úľov a včelnice. Celá elektronika je skrytá v plastových dieloch úľa a bezúdržbovo použiteľná aj 10 rokov.

Riešime tieto problémy:

Aplik monitor vcelich ulov5

 1. Zisťovanie prírastkov a úbytkov hmotnosti včelích úľov na včelnici na diaľku cez mobilný telefón. Včelár vie kedy vytočiť med alebo pridať nádstavok. Tiež vie kedy zakŕmiť včely.
 2. Šetríme Váš čas. Je možné nastaviť konkrétne prírastky hmotnosti alebo sledovať dve konkrétne hmotnosti, teploty alebo vlhkosť. Upozornenie príde až po prekročení nastavených hodnôt. Tým nie je nutné sledovať včelín každý deň.
 3. Šetríme náklady na dopravu na kontrolu prírastkov a úbytkov hmotnosti a Váš čas. Nie je potrebné chodiť na včelnicu a kontrolovať kedy začala znáška alebo kedy je úľ už plný a znáška stagnuje.
 4. Pre včelíny blízko bydliska môžete zistiť prírastky alebo úbytky hmotnosti priamo na displeji váhy. Tým šetríte včely a Váš čas a nevyrušujete ich čo by mohlo mať nepriaznivý dopad aj na znášku. Prevádzka takej váhy je zadarmo.
 5. Meraním hmotnosti dvoch úľov viete zistiť presnejšie ako je na tom znáška pre včelín. Eliminujete iné vplyvy zmeny hmotnosti. Napríklad rojenie včiel, vyrabovanie uľa iným včelstvom.
 6. Zabezpečenie úľov proti zhodeniu alebo ukradnutiu. Ak niekto pohne s akýmkoľvek úľom, tak úľová váha pošle SMS, upozornenie v aplikácii alebo až 5 emailov s textom čo je narušené a prezvoní až na dva telefónne čísla na mobil. Ak hovor dvihnete, môžete odpočúvať priestor pri úli cez mobilný telefón.
 7. Ak by medveď zhodil úľ, spustí sa na včelnici siréna na 30 sekúnd a medveďa odplaší a neurobí väčšie škody.
 8. Zabezpečenie vstupu do objektu magnetickým kontaktom. A zabezpečenie samotnej váhy proti ukradnutiu. V prípade pohybu váhy je posielaná SMS alebo až 5 emailov a prezváňanie na dva telefónne čísla na mobil.
 9. Zabezpečenie kočovného voza proti odtiahnutiu. V prípade pohybu kočovného voza je posielaná okamžite SMS, upozornenie v aplikácii alebo email a je prezváňané na dva telefónne čísla na mobil.
 10. Máte prehľad o tom či sú úle v poriadku a aj celá včelnica, prípadne kočovný voz.
 11. Sledovanie vonkajšej teploty a vlhkosti a teploty v plodisku. Informácia či sú včely v poriadku v úli. Napríklad či nie je vyrabovaný úľ.