Waga pasieczna GSM jest to wielofunkcyjne urządzenie ważące FILIP-05 bądź (VILKO-02) (dalej w tekście FILIP-05, VILKO-02), które zostało skonstruowane zgodnie z wymogami i praktycznymi potrzebami pszczelarzy. Jego głównym zadaniem jest pomiar, przetworzenie, zapisanie a następnie przekazanie aktualnie zmierzonych danych użytkownikowi za pośrednictwem połączenia GSM (sieć telefonii komórkowej) tak, aby pszczelarz nie musiał osobiście odwiedzać pasieki, w której urządzenie jest ulokowane i eksploatowane. Waga FILIP-05 jest przeznaczona do zainstalowania pod tzw. ulami referencyjnymi. Zmierzone dane pszczelarz następnie wykorzystuje w celu zwiększenia efektywności pracy oraz podjęcia odpowiednich działań pszczelarskich we właściwym czasie. Jednocześnie, dzięki możliwości podłączenia syreny, urządzenie służy także do zabezpieczenia ula i pasieki przed niechcianym dostępem.

Do wagi FILIP-05 można podłączyć jeszcze jedną platformę wagową bez elektroniki.

OPTYMALNY I PRZYSTĘPNY CENOWO ZESTAW DO ZDALNEGO WAŻENIA ULI PSZCZELICH. Zamówienia e-sklep lub e-mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu +421 905 342 421

FILIP-05   od 799,- zł;   +   Dodatkowa waga pasieczna 299,-zł.

        

Wagi pasieczne FILIP-05 i VILKO-02 posiadają następujące właściwości:

·         Pomiar wagi – Ważą wagę ula/uli. Dokładność / Rozdzielczość ważenia VILKO 100g/20g, FILIP 100g/100g. Maksymalna waga 200kg (waga ze stali nierdzewnej VILKO), 150kg (drewniana waga FILIP). Przy zakresie temperatury roboczej od -25 do 40°C.

·         Pomiar temperatury w ulu – Dokładność 0,5°C, rozdzielczość 0,1°C. Zakres od -25 do 60°C (2).

·         Pomiar temperatury zewnętrznej – Dokładność 0,3°C, rozdzielczość 0,1°C. Zakres od -25 do 60°C (2).

·         Pomiar zewnętrznej wilgotności – Dokładność 3%, rozdzielczość 0,1%. Zakres od 0 do 100% (2).

·         Obsługa alarmu za pomocą przekaźnika - Automatyczne uruchomienie w przypadku wykrycia na wejściach. Uruchomienie także poprzez SMS.

·         Stany alarmowe – wysłana zostanie alarmowa wiadomość SMS, e-maile i zapisy na konto internetowe, bądź zostanie puszczony sygnał na telefon.

o    Dwie wartości graniczne z regulowaną histerezą dla stanu alarmowego przekroczenia wagi.  Na przykład przy kradzieży ula bądź w przypadku wyjątkowo dużego urobku.

o    Przekroczenie ustawionej temperatury w ulu z regulowaną histerezą. Na przykład spadek temperatury poniżej wartości krytycznej.

o    Przekroczenie ustawionej temperatury otoczenia z regulowaną histerezą.

o    Przekroczenie ustawionej wielkości z regulowaną histerezą.

o    Stan naładowania baterii poniżej 30% z regulowaną histerezą.

o    Wykrycie wstrząsów. Również w trybie sleep (1). Regulowane parametry.

o    Wykrycie przechyłu. Również w trybie sleep (1). Regulowane parametry.

o    Dwa wejścia do wykrywania naruszenia obiektów pasieki. Na przykład na wykrywacz magnetyczny, czujnik ruchu, fotokomórkę.  Również w trybie sleep (1).

o    Wykrywanie przewrócenia, bądź kradzieży uli w całej pasiece, każdy ul oddzielnie. Również w trybie sleep (1).

o    Transmisja komórkowa w przypadku alarmu z powodu wstrząsu, nachylenia, naruszenia obiektu, wywołanego po naruszeniu wykrywacza. Jeśli jest zastosowany.

·         Ładowanie panelem słonecznym lub Power Bankiem. Możliwość ładowania zewnętrznego 5V.

·         Regularnie ustawiany minutnik, minutnik włączenia modułu GSM i 8 regularnych regulowanych czasów dla wiadomości SMS, powtarzanych każdego dnia.

·         Antena GSM z możliwością podłączenia jakiejkolwiek innej anteny. Funkcjonuje także w miejscach z bardzo słabym sygnałem GSM.

·         Sterowanie przez SMS, e-mail oraz internet w telefonie, na tablecie lub laptopie.

·         Wyświetlanie graficzne i eksport danych.

·         Jedno urządzenie elektroniczne ważące dwa pszczele ule.

·         Automatyczna aktualizacji na odległość w przypadku obsługi nowych funkcji. Nie jest wymagana żadna fizyczna ingerencja w wagę bądź ul.

·         Automatyczna synchronizacja czasu przez sieć GSM i internet.

·         Definiowanie tekstów niestandardowych poleceń SMS i tekstów w instrukcjach SMS.

·         3,6V / 5.5Ah lit-ion bezobsługowy akumulator.

·         Wodoodporna konstrukcja. IP65 VILKO oraz IP54 FILIP elektronika zabezpieczona przed wilgocią dzięki powłoce lakierniczej. Wersja nierdzewna.

(1) Tryb sleep - stan uśpienia, kiedy urządzenie nie pracuje. Zużycie w trybie sleep wynosi 125 mikroamperów.
(2) Przy wielkościach granicznych dokładność jest obniżona.

Dokumentacja:

Úľová váha GSM FILIP-05.pdf

Planowane funkcje na przyszłość:

·         Analiza intensywności bzyczenia pszczół i częstości wykrywania rojenia pszczół.

·         Obsługa wielu czujników temperatury do pomiaru temperatury w ulu. Głównie zimą.

·         Wzbogacenie elektroniki o bezprzewodowe podłączenie autonomicznych platform ważących lub urządzeń do wykrywania rojenia pszczół.

·         Fotokomórka z czujnikiem ruchu do zabezpieczenia ula z transmisją zdjęć za pośrednictwem MMS (sieć GSM). Fotokomórka będzie komunikować się z wagą bezprzewodowo.

DEMO UL PSZCZELI - WAGA PASIECZNA VILKO-02: